Bodrum’da çocuk atölyesi, Bodrum’da çocuk aktivitesi, Bodrum çocuk kursu, Bodrumda çocuklar için seramik – heykel – resim atölyesi, Bodrum’da oyuncak atölyesi , Bodrum çocuk etkinlik, Bodrum’da çocuklar için aktivite’ leri nereden bulabilirim? Diyorsanız doğru sayfadasınız.

Hasan Cingiz’in Bodrum’da Çocuk Atölyesi Hakkında

Hasan Cingiz’ Bodrum’da ki çocuk atölyesi, çocuklara özel etkinliklere 2014 yılında başladı. Onlarca çocuk yeteneği geliştirmek için hafta sonları etkinliklerine katılım sağladı ve yıllarca devam ettiler.

Cingiz, geçmişten bugüne çocuklardan ve ailelerden tam puan almayı başardı.

Atölye esnasında veliler, dilerlerse bizlere emanet edip, ders bitim saatinde gelebiliyor veya arka bahçemizde çay kahve içip diğer ailelerle sohbet edip, kitaplarını okuyabiliyorlar.

Atölyede neler yapılıyor?

Bodrum’da ki çocuk atölyemizde her hafta başka bir etkinlik yapılıyor.

(Örneğin; bu hafta heykel yapılıyorsa, haftaya ahşap oyuncak, sonraki hafta mozaik.)

Heykel

Seramik

Resim

Ahşap Oyuncak

Mozaik

Geri Dönüşüm Oyuncak

Çocuk Atölyesinin Faydaları Nelerdir?

Bazı aileler eğitimini bir lüks olarak görse de okul öncesi basit sanat etkinlikleri çocuk gelişiminin temel taşlarından biridir. Görsel estetiği yaratmayı ve takdir etmeyi öğrenmek gelecek kuşağın gelişimi için her zamankinden daha önemli olabilir.

1- İNCE MOTOR Fırça tutma, boya kalemi, seramik hamuru vb sanatsal çalışmalara katılan hareketlerin çoğu küçük çocuklarda ince motor becerilerinin gelişimi için gereklidir.

2- DİL GELİŞİMİ küçük çocuklar için sanat yapma yada sadece onun hakkında konuşma – renkler, şekiller ve eylemler için kelimeler öğrenme fırsatı sağlar.

3- KARAR VERME  Sanat eğitimi problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerini güçlendirir. sanat yaratma sürecinde kararlar ve seçimler yapma deneyimi, yaşamın diğer alanlarına taşınır. Çocuklar Araştırmak ve düşünmek ve yeni fikirler demek istiyorsa yaratıcılığın çiçek açma zamanı gelmiştir.

4- GÖRSEL ZEKA  Çocuklarınızın okuma -yazma bilmeden, akıllı telefonlarınızı kullanabiliyor olması sizi hiç şaşırtmasın. Çünkü; çocuklar görsel zekaya daha çabuk erişir ve bu görsel zekanın ilerlemesi için, çizim, boyama, oyma vb teknikler olmazsa olmazlardandır.

5- YENİLİKÇİLİK Çocuklar kendilerini ifade etmeye ve sanat yaratmada risk almaya teşvik edildiklerinde, yetişkin yaşamlarında önemli olacak yenilik duygusu geliştirirler.

6-KÜLTÜREL FARKINDALIK Bir çocuk sadece siyahi bir bebekle oynar ve büyürse veya sadece bebeklerle oynar ve büyürse, cinsiyetçi ve ırkçı eğilimler gösterebilir. Oysa sanatla büyüyen bir çocuk hem çok çeşitli kültürleri tanımış olur hemde bir bebeğin siyahi olmasını bir tasarımcının veya sanatçının siyahla boyamasından dolayı olduğunu algılar ve öğrenmiş olur.

7- DİĞER ALANLARLA BAĞLANTI  Araştırmalar, sanat ile diğer alanlar arasında bağlantı olduğunu göstermektedir. Sanatla düzenli olarak bir yıl geçiren çocuğun bu alanda katılım gerçekleştirmeyen çocuktan, matematik ve fen veya makale ve şiir yazımında dört kat daha başarılı olduğu ortaya çıkmıştır.

Makaleyi resmi kaynağında okumak isterseniz; Tıklayınız

 

Çocuk Atölyesinden Fotoğraflar

Atölye Çalışmaları Hakkında Bilgi

Atölye çalışmaları şuan Bitez’de Atölye Mimarlık binasında gerçekleştiriliyor.

Atölye çalışmaları hafta sonları Cumartesi ve Pazar günleri yapılmaktadır.

Atölye saatleri: 10.00 – 12.00  ve 12.00 – 14.00 ve 14.00 – 16.00 saatlerinden oluşmaktadır.

Atölye çalışmalarında her grup en fazla 8 kişiliktir.

Atölye çalışmalarına, ailelerden dışarıdan herhangi bir malzeme getirmeleri talep edilmez.

Atölye etkinliği 90 dakikadır. 30’ar dakikalık 3 periyottan oluşur.

 

 

Şimdi yerinizi ayırtmak için TIKLAYINIZ